Weekend-ul pescăresc, Brăila 25-26 Septembrie

Evenimentul de tradiție al Clubului Rotary Brăila, ”Weekend-ul pescăresc” vestit în întreaga țară, s-a bucurat de un real succes. Obiectivul acestui eveniment a fost unul caritabil, ce și-a dorit sprijinirea achiziționării unui ecograf performant pentru Maternitatea Brăila. Toate acestea au fost posibile grație implicării responsabile și susținute a sponsorilor și partenerilor, alături de care am reuşit să atingem obiectivele propuse. De aceea ne simţim onoraţi şi mândri totodată că ne-aţi ales şi ne-aţi sprijinit prin contribuţia adusă.

Rotary Club Brăila va continua cu aceeași dorință de a-i ajuta pe cei care au nevoie de sprijin, oferind implicarea rotarienilor, ce se dezvoltă într-un mod atât de armonios și eficient. Cu toții ne dorim un oraș prosper, sigur și o Românie respectată. Implicarea Clubului Rotary Brăila prin acțiunile desfășurate de-alungul anilor, confirmă faptul că : Un om care iubeşte umanitatea se face folositor atât prin actele sale cât și prin exemplul pe care-l dă.
Suntem onorați și mulțumim pe această cale pentru prezența Domnului Guvernator al Districtul 2241 România și Republica Moldova.

”Doresc să mulțumesc sincer, atât în numele meu cât și în numele Clubului Rotary Brăila, pentru implicare, dar mai ales pentru mărinimia de care ați dat dovadă prin faptele dumneavoastră. Desigur, ca lucrurile să meargă pe un astfel de făgaș au avut grijă multe persoane, cărora le sunt foarte recunoscătoare. Mulțumesc dragi prieteni, rotarieni și iubitori ai comunității brăilene pentru că ne-ați fost alături în atingerea acestui obiectiv caritabil”.

?? ?????̆,

Dr. Silvana Dewald, Președinte Club Rotary Brăila