Ajutor pentru Ucraina

Considerăm că este important să acordăm atenţie și sprijin tuturor refugiaților, însă este important să nu neglijăm persoanele afectate de război care nu au putut părăsi țara pentru a primi ajutor. Imaginile de mai jos reprezintă răspunsul solidarității către aceștia, oferit de Sora Nicoleta Piștiean, membru fondator al campaniei Banca pentru Alimente, de la Fundația Surorile Clarise – Il Sorriso di Mariele. Cu un pas mai aproape de normalitate, înțelegând că situația actuală ne afectează și ne implică pe toți, Clubul Rotary Brăila împreună cu Fundația Surorile Clarise – Il Sorriso di Mariele oferă împreună soluții și ajutor în acest sens.

Facem apel în continuare la bunăvoința voastră pentru a sprijini refugiații ucraineni cu provizii.

Ne puteți contacta direct la numerele de telefon : 0729 663 399 / 0748 555 555 sau în contul asociației cu mesajul ,,UCRAINA”.

Pentru donații : RO27BTRLRONCRT0582813001 CONT ÎN LEI, SUCURSALA BANCA TRANSILVANIA.

SERVE TO CHANGE LIVES!

Formular : https://bit.ly/3txFevo