Concursul Național de Fizică „EVRIKA”, ediția a XXXI-a

Concursul Național de Fizică „EVRIKA”, ediția a XXXI-a, a fost o adevărată demonstrație de pasiune și excelență în domeniul științific! În perioada 22-24 martie 2024, Colegiul Național “Ana Aslan” a fost gazda a 122 de elevi de la clasele gimnaziale și liceale din 27 de județe din România, fiecare aducând cu ei curiozitatea și dorința de a învăța și de a se perfecționa în domeniul fizicii.
În cadrul acestei competiții prestigioase, Centrul Județean de Excelență Brăila și ROTARY Club Brăila s-au implicat activ, recompensând cele mai bune 3 rezultate ale elevilor brăileni. Fiecare premiu a fost o recunoaștere a efortului și dedicării acestor tineri pasionați de fizică.
Felicitări tuturor participanților pentru entuziasmul și determinarea lor de a face parte din acest eveniment remarcabil! Sperăm că această experiență i-a inspirat să continue să-și urmeze pasiunea pentru știință și să atingă noi culmi de excelență în viitor!