Club Rotary Brăila susține Secția de înot a CSM Brăila

Club Rotary Brăila a început susținerea Secției de înot de la CSM Brăila, în urmă cu un an pentru a-i ajuta pe acești copii să-și urmeze talentul și pasiunea, iar rezultatele îmbucurătoare nu au întârziat să apară! Denis Ghionu, pregătit de profesorul Cătălin Nistor, s-a clasat pe primul loc în proba de 50 m spate, la tineret, timpul realizat de el fiind foarte aproape de baremul de calificare la Campionatul European de înot pentru juniori.

Club Rotary Brăila dorește să ajute acești copii talentați să-și urmeze pasiunea, dublând orice sumă strânsă, în cont, deoarece ei au nevoie de un simulator performant de înot, care să-i ajute în vederea desfășurării antrenamentelor.

Împreună putem să le oferim acestor tinere talente echipamentul sportiv de care au nevoie! Alătură-te și tu inițiativei noastre făcând donații în contul în LEI:

RO27BTRLRONCRT0582813001

Banca Transilvania