Clubul Rotary Brăila a oficiat ceremonia de Rotire a Colanului în data de 1 Iulie 2022

În data de 1 Iulie 2022, Clubul Rotary Brăila a oficiat ceremonia de Rotire a Colanului și de schimbare a președintelui, într-o locație cu încărcătură istorică, Crama Apogeum.
Dr. Silvana Dewald, președinte în exercițiu, a mulțumit sincer tuturor colegilor rotarieni, și nu numai, pentru ajutorul oferit în realizarea frumoaselor proiecte, și a predat mandatul pentru anul rotarian 2022 – 2023, colegului Marian Ghionu.
” Cu toții știm că rezolvarea problemelor reale necesită un angajament sincer și viziune. De mai bine de 110 ani, oamenii de acțiune ai Rotary și-au folosit pasiunea, energia și inteligența pentru a acționa în proiecte durabile. Voi lucra mereu pentru a ne îmbunătăți lumea și voi rămâne dedicat până la capăt.” – a transmis cu stimă și recunoștință Marian Ghionu.
Clubul Rotary Brăila îi urează mult succes în realizarea de noi proiecte frumoase alături de echipa sa : Ciprian Seciu și Marius Coadă![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]