TABĂRA ROTARY YOUTH LEADERSHIP AWARDS (RYLA)

RYLA Cheile Grădiștei 2013 este o tabără de vară destinată tinerilor între 14 și 18 ani cu potențial de lideri și care au dat dovadă de implicare în acțiuni de voluntariat. Tabăra te va ajuta să-ți descoperi potențialul și să-ți dezvolți aptitudinile necesare pentru a fi un lider în comunitate, în carieră și-n viața de zi cu zi.

Interesat?

Participanții RYLA sunt nominalizați de către cluburile locale Rotary, care acoperă, de obicei, toate costurile asociate programului. Dacă vrei să afli mai multe despre programele RYLA, contactează clubul tău local Rotary sau ryla@rotary2241.org

FII SCHIMBAREA PE CARE O VREI ÎN LUME

Prin RYLA, vei putea să:

– îți dezvălui abilitățile de lider și caracterul
– intri în contact cu situații și oameni noi
– întâlnești liderii activi ai comunității
– Dobândești informații și aptitudini valoroase

În tot acest timp, vei avea parte de distracție, vei clădi prietenii și vei crea amintiri pentru toată viața.

Cine?

LMT: Ce înseamnă – powered by… – ?
– Liderii Mileniului Trei: brand în educația non-formală din România
– 10+ ani de prezență continuă pe piață
– 10000+ liceeni absolvenți
– 200+ traineri, din care 50+ elevi-traineri
– prezenta în 60+ localități, 190+ școli
– 7 serii de tabere TENARIS-LMT (2007-2013)
– echipa de traineri formată din oameni întegri, de onoare și de caracter, profesioniști de forță în educația non-formală, coachi cu practica extinsă pe segmentul tinerilor de 14-18 ani
– coordonator: Marian Stas (MPA, Harvard Kennedy School, Harvard University)
Unde?

Complexul turistic Cheile Grădiștei este situat în Moeciu, la doar 7 km distanță față de Castelul Bran și la 30 km de orașul Brașov, departe de freamătul orașului.

Ce?

Concept:
– premieră în România (proiect-pilot)
– accent puternic pe transmiterea valorilor și spiritului de leadership ROTARY – INTERACT – RYLA
– grad înalt de interactivitate și lucru în echipă
– agenda centrată pe modelele de leadership de clasă mondială (Harvard University)
– focalizare pe cunoașterea de sine și dezvoltare personală, cu ajutorul unor modele de clasă mondială (LSI – Human Synergistics)
– timp de reflecție și învățare
– timp de relaxare și cunoaștere reciprocă

pentru mai multe detalii și înscriere, apasă AICI

ROTARY YOUTH LEADERSHIP AWARDS (RYLA)

este un program de training intensiv pentru tineri cu vârste între 14 și 30 de ani. Evenimentele
RYLA sunt organizate de către cluburile Rotary și iau de obicei forma unui seminar, atelier sau tabără cu durata de la 3 la 10 zile.