Clubul Rotary Brăila a susținut proiectul “Ajută un copil să meargă la școală” ediția a XI-a

?????? ?????? ???̆??? a susținut proiectul “Ajută un copil sa meargă la școală” ediția a XI-a, august – septembrie 2022, donând suma de 2.000 lei.

Proiectul a fost inițiat și organizat de către Rotary Club București și Rotary Club Zell am See, găzduit anul acesta de către Rotary Club Chișinău Centru, sprijinit de către RC Vaslui, Onești, Alexandria, Alba Iulia Civita Solis, Piatra Neamț, Ploiești, Brăila și sponsorizat de Benvenutti și de alte companii prietene.

Acest proiect a fost dedicat copiilor din Chișinău, care au o situație materială precară pentru a-și urma studiile. Imaginile de mai jos transmit mai mult decât am putea exprima noi în cuvinte.

Dorim să mulțumim și membrilor ???????? ?????? ????̦???̆? pentru susținere și implicare și pentru ospitalitatea cu care ne-a găzduit!

Concluzia finală și frumoasă este că Rotarienii sunt uniți și dedicați serviciului către comunitate și cu siguranță vor face lucruri minunate, în continuare.